Do czego służą listwy wibracyjne?

Współcześnie firmy, zajmujące się usługami związanymi z budownictwem, a także chcący sporo zaoszczędzić, zarówno czasu, jak i środków finansowych, indywidualni inwestorzy budujący systemem gospodarczym swoje domy, mają do dyspozycji nowoczesne i funkcjonalne sprzęty, dzięki którym praca jest dużo łatwiejsza i efektywna. Jednym z takich urządzeń są listwy wibracyjne. Co to za urządzenia i do czego służą?

Listwa wibracyjna a buławy wibracyjne

Listwy wibracyjne stosuje się w celu optymalnego zagęszczenia i wygładzenia betonowych powierzchni. W odróżnieniu od buław wibracyjnych, służących do zagęszczania posadzek, ścian, słupów, listwy wibracyjne stosuje się tylko do powierzchniowego zagęszczania posadzek betonowych. W zależności od różnych modeli, ich konstrukcji, struktury wyrównywanej mieszanki listwa wibracyjna może zagęszczać powierzchnie betonowe do niewielkiej głębokości na poziomie maksymalnym 20 cm. Głębokość wibracji konkretnego urządzenia podawana jest w milimetrach.

Charakterystyka listew wibracyjnych

Jest to ten rodzaj maszyny, który dzięki swoim właściwościom obsługiwany jest przez pojedynczego operatora. Listwy wibracyjne dostępne są o różnej długości w wersji pojedynczej, podwójnej lub modułowej. Popularnie dostępne profile to długości 2 m, 2,5 m, 3 m i 6 m.

Listwy wibracyjne z wytłaczanego stopu aluminium zachowują odporność na wszelkie odkształcenia. Listwy wibracyjne dzięki długiej rękojeści przy stosowaniu lekkich materiałów, listwy spalinowe nie wymagają prowadnic. Wyrównywanie betonu bez użycia szyn kierunkowych staje się coraz bardziej popularną techniką, która oszczędza czas.

Efektywną pracę zapewnia trwały silnik, elektryczny lub spalinowy, np. spalinowy silnik marki Honda. Nowoczesna listwa wibracyjna osiąga znakomite parametry wyrównywanego i zagęszczanego betonu. Pozwalają na otrzymanie odpowiedniej zamierzonej głębokości (wysokości) wykonywanej posadzki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *