Listwa wibracyjna – co to jest i do czego służy

Na budowę domu potrzebne jest narzędzi i każde z nich ma swoje zastosowanie, jedne mniejsze, drugie większe. W swojej podręcznej torbie na narzędzia zazwyczaj trzymamy: młotek, obcęgi, kleszcze, kombinerki, śrubokręty (płaskie i krzyżaki) różnych rozmiarów, bo nie chcemy korzystać z większych sprzętów. I błąd, czy ktoś z was słyszał o listwie wibracyjnej? Listwa sama w sobie służy do wyrównywania betonu na podłodze, gipsu na ścianie i ogólnie wszystkiego co powinno trzymać poziom lub pion. Więc jaka jest różnica między zwykłą listwą, a wibracyjną? Już mówimy.

Zwykła listwa działa na zasadzie siły ludzkich mięśni, więc jeśli mamy za zadanie wyrównać piasek, wtedy spełni swoje zadanie, natomiast co z sytuacją, kiedy musimy rozprowadzić równomiernie wylewkę po betonie? Wtedy dobrym rozwiązaniem staje się listwa wibracyjna, która pomaga nam rozprowadzić materiał po określonym terenie. Rozbija większe grudki na mniejsze kawałki i dopasowuje poziomem do powierzchni. Listwy wibracyjne dzieli się ze względu na ich napęd, rozróżniamy: spalinowe i elektryczne.

Listwa jest zbudowana z twardego metalu na kształt blachy, od którego odchodzi trzon, zakończony mechanizmem sterowania. Napęd urządzenia znajduje się na listwie, zmuszając ją do drgań. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które często pracują na budowie i muszą szybko wyrównać powierzchnię.

Czytaj więcej na http://lambor.net.pl/listwa-wibrujaca-kreber-klw-e/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *