Listwa wibracyjna

Listwa wibracyjna ma bardzo szeroki zakres zastosowań, wiele firm budowlanych zgodnie przyznaje, że zalicza się ona do niezbędnego ich wyposażenia. Ich bardzo duża ilość na rynku sprawia, że wybranie odpowiedniej nie nastręcza zbyt wielu problemów.

Zastosowania listwy wibracyjnej

Listwy wibracyjne stosuje się do zagęszczania betonu, przede wszystkim do posadzek betonowych. Doskonale bowiem sprawdzają się na dużych, płaskich powierzchniach. Producenci oferują bardzo wiele wymiarów tych urządzeń, co pozwala na dopasowanie ich do najczęściej realizowanych zadań. Różnią się także sposobami zasilania jak tez siłą wibrowania. Zazwyczaj jeden model umożliwia pracę na powierzchniach o różnych wielkościach, dzięki czemu zakup takiego urządzenia staje się dla firmy ekonomiczny.

Różne modele listew wibracyjnych

Podczas wybierania listwy wibracyjnej bierze się pod uwagę wiele czynników, między innymi ich rodzaj. Niektóre z nich bowiem wymagają przed rozpoczęciem prac odpowiedniej konstrukcji,po których listwa będzie się poruszać. Jednakże na rynku bez trudu można także znaleźć modele nazywane samobieżnymi, które nie wymagają żadnych dodatkowych konstrukcji. Największą popularnością cieszą się modele zasilane silnikami spalinowymi, przede wszystkim ze względu na ich bardzo dużą mobilność jak również o wiele szybsze przygotowanie do pracy. Silniki elektryczne nie zawsze mogą być stosowane, nie zawsze bowiem na terenie budowy jest dostęp do elektryczności. Znacznie lepiej sprawdzają się one jednak w przypadku wykonywania posadzek wewnątrz budynków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *