Proste sposoby na zagęszczenie posadzki

Jeżeli podczas prac budowlanych wykonujemy zalewanie betonem większych powierzchni, musimy wykonać poprawne zagęszczenie takiego materiału. Dobrze wypoziomowana płaszczyzna ułatwi wykonywanie przyszłych prac wykończeniowych oraz poprawi parametry mechaniczne betonu. Ponieważ większość takich prac wykonywanych jest z betonu towarowego, powinniśmy skrócić czas takich operacji do minimum.

Jakie narzędzia przygotować?

W pierwszej kolejności ekipa budowlana powinna rozmieścić punkty lub listwy z zaznaczonym poziomem gotowej posadzki. Ułatwia to rozprowadzenie materiału oraz pozwala na szybkie zebranie naddatku materiału. Do ostatecznego wygładzenia zastosowana może być listwa wibracyjna do betonu. Ten mechaniczny przyrząd stworzy równą powierzchnię i usunie puste przestrzenie w masie betonowej.

Jakie są rodzaje listw wibracyjnych?

Mamy do wyboru kilka modeli do różnych zastosowań. Proste modele mogą być obsługiwane przez jednego pracownika. Urządzenia przeznaczone do przemysłowego użycia mogą być wyposażone w dwie listwy jednocześnie oraz możliwość zastosowania prowadnic. Takie ułatwienie pozwala na wykańczanie szerokich pasów betonu o grubości do 20 cm. Zespoły pracujące z tymi maszynami posługują się systemowymi listwami prowadzącymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *